יום הולדת מכשכשים עם כלבים - שאלות נפוצות

אנו מקיימים פעילויות לילדים במגוון רחב של מסגרות ומוסדות מעל לעשר שנים, כולל בתי ספר, צהרונים, גני ילדים, חוגים, ימי הולדת, מוסדות טיפוליים ושיקומיים, טיפולים פרטניים ועוד. אנו מאוד אוהבים ילדים, וזה ניכר בכל מפגש איתנו!

יש לנו מגוון רחב של תעודות, ממגוון רחב של מוסדות מהמובילים בארץ. כל הכלבנים שלנו הנם כלבנים טיפוליים, וכך גם הכלבים.

בהחלט. יש לנו ביטוח מקיף, המכסה הכל. החל מפציעה חלילה של ילד, לפציעה של מדריך או כלב, וכל דבר אחר שעשוי לקרות (גילוי נאות, בכל שנות הפעילות הרבות שלנו, מעולם לא נאלצנו להפעיל את הביטוח!).

כל הכלבים שלנו מחוסנים, נקיים, מטופחים ומטופלים ברמה הגבוהה ביותר.

ברוב הפציעות, הגורם הכי מסוכן הוא הבהלה. הדבר הראשון שיש לעשות הוא להרגיע את כל מי שמעורב, להתיישב, ללגום מעט מים קרים, ולנשום עמוק. לאחר מכן, יש לאפשר לכלבן המוביל באירוע לבחון את הפציעה, מכיוון שאין כלבן בעל ניסיון שאין לו ידע, תיאורטי ומעשי, בטיפול בפציעות הקשורות לכלבים. זה בא עם התפקיד. לרוב הדבר יסתיים בניקוי קל של הפצע, ובמקרים חריגים בצורך בחבישה קלה. מכיוון שכל הכלבים מחוסנים, אין חשש להעברת מחלות וכדומה. עם זאת, יש לוודא חיסון טטנוס בתוקף, ובהיעדר חיסון, מומלץ לגשת ולהתחסן לאחר הפציעה.

מרחב נוח שיכול לאפשר ישיבה של כל הילדים. לוודא שאין כלבים, חתולים, וחיות מחמד אחרות במרחב הפעילות (הכלבים שלנו לרוב חברותיים מאוד, אבל במקרה הטוב מדובר בהסחת דעת שתפגום בהנאה מהאירוע, ובמקרה הפחות נעים, נביחות ומרדפים שיפחידו את הילדים), לוודא שניתן להרחיק את שולחן הכיבוד מהילדים בעת האירוע, וזהו!

בהחלט, כל עוד מדובר בחצר סגורה, מקורה, בעלת מקומות ישיבה נוחים (דשא מתאים בהחלט) וללא חיות מחמד אחרות.

מומלץ בהחלט בחדר סגור! מועדונית, חדר דיירים, או חדר במתנ"ס הם הבחירה המועדפת עלינו!

ניתן לקיים פעילות גם בפארקים, אם כי חד משמעית רמת הפעילות נפגעת כי תשומת הלב, גם של הילדים וגם של הכלבים, מוסחת כל הזמן בגלל מתקנים שונים, אנשים, כלבים, מכוניות וכן הלאה.

 מומלץ מאוד להרחיק אותם מהבית, או לכל הפחות לסגור אותם בחדר הרחוק מהפעילות, וזאת על מנת שלא ילחצו ממספר כלבים זרים שנכנסים לבית, רצים קופצים ומשתוללים ומשמחים את הילדים!

הכלבים שלנו אינם נושכים. מדובר בכלבים שנבחרו בקפידה ועברו הכשרה טיפולית מיוחדת, ומותאמים לעבודה עם ילדים ועם אוכלוסיות שונות. עם זאת, כמו בכל מגע עם בעל חיים, ישנם כללי זהירות שחייבים להקפיד עליהם, ואנו עוברים על כללי הזהירות בפתיחת ההפעלה, וחוזרים עליהם כל פעם שאנחנו מבצעים טריק שעלול לגרום לפגיעה כלשהיא, כדי להימנע מכל מצב שכזה. לדוגמא, לנסות לחטוף לכלב את הכדור מהפה עלול להסתיים בשריטה קלה מהשן של הכלב, שהילדים עשויים לפרש כנשיכת כלב, ואנו מסבירים לילדים לא לעשות את זה, אלא לבקש מהכלב את הכדור בצורה יפה ומנומסת.

אנו לא מביאים מוזיקה. במידת הצורך, יש לנו ציוד הגברה זמין.

בוודאי. לאחר האירוע כל התמונות יועלו לתיקייה משותפת, משם יהיה אפשר להוריד אותן.

העלויות משתנות בהתאם לגודל האירוע, ונעות בין 850 ל 2,000 שקלים.

הפעילות מתאימה לכל הגילאים. כבר יצא לנו לחגוג עם ילדים בני שלוש, ועד בר ובת מצוות. עם זאת, הפעילות מומלצת במיוחד לילדים בגילאי בית ספר יסודי, בני שש עד עשר.

הכלבים שלנו מכירים מגוון עצום של טריקים לכלבים. ישנם טריקים שכל הכלבים מכירים, כגון סיבוב, גלגול, לתת ידיים וקפיצות שונות, וישנם טריקים שייחודיים לכלבים מסויימים – כלבה שעושה חיקויים של חיות שונות, כלב שצועד במסלול דוגמנות, כלבים שמשתתפים בתחרויות אג'יליטי ופריסבי, כלבים שאוהבים שמסרקים ומברישים אותם ועוד ועוד…

ילדים שמפחדים מכלבים הם הסיבה שנכנסתי לעסק. הם הילדים שאני הכי אוהב. כל הכלבים והכלבנים שלנו עברו הכשרה טיפולית מיוחדת, ויודעים לזהות ולהתייחס בהתאם לילדים שמפחדים מכלבים. לעולם לא נכריח ילד להשתתף בפעילות. עם זאת, אחרי מפגש עם מאות רבות של ילדים מפחדים, אנו יודעים איך לגרום לילדים אלה להשתתף ואף ליהנות מהפעילות, ולעיתים קרובות לסיים את הפעילות עם חוויה מדהימה של מפגש חיובי ראשון עם כלב.

לרוב נוכל למצוא גם לילדים אלה תפקידים שיעניינו אותם. להיות עוזר שלנו זה תמיד פרס נחשק. בנוסף, בגלל שהכלבים שלנו כל כך מגוונים, כל ילד ימצא לעצמו לפחות כלב אחד ופעילות אחת שהוא יוכל להתחבר אליה.

אנו עובדים עם כלבים פרטיים שלנו. אנו מאמינים שהקשר שנוצר בין מאלף לכלב שלו במהלך הגידול והעבודה המשותפת הוא חסר תחליף, ואת הקשר הזה, החום והאהבה והחברות, אנו מביאים לילדים שלכם.

מספר הכלבים המשתתפים משתנה בהתאם לגודל האירוע. בין שניים לחמישה כלבים.

משתנה בהתאם לגודל האירוע. בין מאלף אחד לשלושה.

כל הכלבנים שלנו הם כלבנים טיפוליים, מה שאומר שהם רגישים מאוד לילדים ויודעים לזהות שינויים במצב רוח ורמות אנרגיה, ולהגיב בהתאם.

הפעילות מתאימה לקבוצות מגוונות מאוד, בין 5 ל 35 ילדים.

הכלבים שלנו אינם זקוקים למחסום לפי הכלב, ואינם לובשים אותם, מלבד כאשר החוק מחייב זאת, למשל בעת שימוש בתחבורה ציבורית. אנו מאמינים שכלב שמגיע עם מחסום לאירוע כזה מייצר תגובה מיידית של פחד וחשש אצל הילדים, וזה בדיוק ההפך מהרגשות שאנחנו רוצים לייצר.

הכלב הפרטי שלך לרוב לא יוכל לקחת חלק פעיל בפעילות, אלא אם כן הוא מסתדר בצורה מדהימה עם הכלבים שלנו שפולשים לו למרחב האישי. עם זאת, אנו יותר משמחים לתת את הבמה לכלב המקומי, ולכן, נשמח לשמור 5-10 דקות בסוף הפעילות לתרגול והצגה של הכלב הפרטי!

אנו מפרסמים תמונות מאירועים בדף הפייסבוק שלנו, ובאתר האינטרנט. אם יש ילדים שאסור לצלם אותם, יש להודיע לנו מראש. אם יש ילדים שמותר לצלם, אך אסור להעלות תמונות, יש להודיע לנו מראש. בכל מקרה, אלא אם כן קיבלנו בקשה ואישור מפורש, כל התמונות המועלות לאינטרנט מטושטשות.

אנו במכשכשים עם כלבים מאמינים שניתן ללמוד לקחים חשובים מכל מפגש עם הכלבים, ולכן אנו שמים דגש על רב על הקנית עקרונות אילופיים חשובים, כמו היכולת להבין את שפת הגוף של הכלבים, את הבסיס של אילוף כלבים, ועוד. הילדים ממש מבינים איך לאלף כלב, ולעיתים קרובות אם יש כלב בבית משתמשים באותם עקרונות על הכלב הביתי שלהם. לעיתים הילדים יוצאים מהאירוע כשהם ממש דוברים את שפת הכלבים!

תלוי בגודל הפעילות שהוזמנה. ישנם שלושה סוגי פעילויות, הנעות בין 45 דקות למפגש בסיסי, ועד שעתיים וחצי למופע המלא שלנו.