טיפול רגשי

באמצעות כלבים

יתרונות המפגש:

אנו במכשכשים עם כלבים אוהבים ילדים!
אנו מאמינים שהילדים של היום גדלים בסביבה מאתגרת ביותר, סביבה שדורשת מהילדים יכולות ריכוז וקשב שלא נדרשו לפני כן. הילדים שלנו מופגזים כל היום בכמויות עצומות של מידע בערוצים שונים, וקצב העיבוד הנדרש מהם הוא עצום. יתרה מזאת, אנו המבוגרים לא תמיד יודעים להנחות אותם איך להתמודד עם הצפת המידע הזאת. עם זאת, הדרישות שמוצבות בפני הילדים הולכות ועולות כל הזמן. כל הדברים האלה, בשיתוף עם עליית המדיה החברתית מובילים לקשיים רגשיים וחברתיים, בכמויות ועוצמות חסרי תקדים. כאן נכנסים חברינו הטובים ביותר לתמונה! מחקרים רבי שנים מראים בבירור שעצם הנוכחות של כלב בקרבת הילד מסייעת בהורדת דופק ולחץ דם, בהפגת מתחים וחרדות, בהעלאת הבטחון העצמי, בשיפור בויסות חושי ורגשי, בהעצמת יכולות תקשורת ועוד.

במהלך השנה ילמדו הילדים על עולמם של הכלבים, על תקשורת נכונה, חיובית ובונה מולם, ילמדו להביע את עצמם, יכירו את הסיבות לכך שהכלבים הם חברינו הטובים ביותר ואיך הכלבים עוזרים לנו בכל אספקט של חיינו, יחוו את עולם החושים המופלא של הכלב, יתרגלו ספורט כלבני, ויקחו אחריות על חלקים שונים של הפעילות במרחב הכיתתי, כל זאת תוך למידת יסודות האילוף, טריקים, תקשורת עם הכלבים ועוד ועוד…

החלק החשוב ביותר בעבודה הזאת הוא כמובן העצמת הילדים בפן הרגשי והחברתי.

דרך פיתוח הקשר עם הכלבים והעבודה עמם, המשתתפים חווים חוויות חיוביות של
מסוגלות ויכולת, חיזוק הדימוי העצמי, פיתוח אחריות ואמפתיה, התמודדות עם קשיים
ופחדים, יכולת לבנות קשרים חיוביים ועוד, כל זאת כמובן ללא שימוש בכוח אלא רק בתקשורת חיובית וברורה.

החלק האהוב עלינו ביותר הוא לפגוש ילדים שחוששים מכלבים, והכנסתם לתוך העולם המופלא הזה, והאושר והפליאה שילדים אלא חשים כשהם יוצרים את החיבור המיוחד שלהם עם הכלב.